KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Tým realitního serveru Black reality je poctěný tím, že mu na jeho realitní občasník přispívá persona v oboru nemovitostí a především finančního poradenství Ing. Karel Kořený.

Finanční expert Ing. Karel Kořený, €FA

Ing. Karel Kořený, €FA

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

Jak připravit byt k prodeji? Příliš neinvestujte.

Chystáte se prodat svůj byt nebo jinou nemovitost a přemýšlíte, jestli do ní investovat?


Poradíme vám - rozsáhlé rekonstrukce se nevyplatí.

Snad každý, který prodává byt nebo jinou nemovitost, za ní chce obdržet co nejvyšší možnou cenu. Tato touha po velké odměně pak ale může způsobit, že se vrhneme do rekonstrukce za několik tisíc korun, která se ve výsledku na kupní ceně prakticky neprojeví.

Co tedy udělat před prodejem, abychom zvýšili atraktivnost bytu a šance, že se rychleji najde jeho kupec?Základem jsou pěkné fotky


Fotografie jsou první, které zájemci uvidí a velmi rychle si zvládnou udělat obrázek, zda se jim byt líbí nebo ne. V závislosti nad lokalitou, kde se daný byt nachází, nezapomínejte, že je spoustu dalších, kteří v této lokalitě také chtějí prodat svou nemovitost. Konkurence je velká takže fotografie jsou opravdu důležité.

Byt si můžete nechat nafotit profesionály, nebo využít služeb realitních kanceláří, kteří mnohdy nabízejí i tuto službu. Pokud se vám ale do fotek zrovna investovat moc nechce, vyfoťte si je sami. Určitě nefoťte večer a využijte raději denního světla, které je na focení nejlepší.


Mějte uklizeno


Uklizený a čistý byt je snad základem všeho. Jak už na fotografiích, kterými budete byt prezentovat na internetu či přes realitní kanceláře, tak i při prohlídkách. Samozřejmě, že záleží, zda zájemcům ukazujeme byt, kde ještě bydlíme, nebo byt prázdný. Ten zařízený bude vypadat menší a temnější, v závislosti na tom, jaký nábytek a doplňky v bytě máte.

Před prohlídkou určitě zkuste ze stěn a dalších míst odstranit nepotřebné věci – ozdoby, které byt zabydlují. Raději je alespoň na chvíli schovejte do krabic a nechte byt čistší. Kupce zajímá u bytu jeho dispozice a stav, ne to, jestli jste milovníkem nejrůznějších amuletů či pohledů od rodiny a známých.

Uvidíte, že odstraněním těchto věcí místnosti provzdušníte a projasníte.


Když rekonstrukce, tak jen minimální


Opravdu se doporučuje do bytu předem neinvestovat. Na kupní cenu to prakticky nemá význam a vezme vám to krom peněz ještě i čas.

Co ale určitě můžete udělat, je byt vymalovat. Pokud je to možné, odsuňte nábytek a vymalujte celý byt. Bílá čistá barva byt projasní a pročistí.

Umyjte okna, vyměňte kapající kohoutky či vyleštěte a nalakujte zašlé parkety.

Jednoduše dejte do pořádku viditelné závady.Nezapomeňte na kvalitu


Pokud se rozhodnete cokoli na bytě před prodejem přece jen upravovat, myslete hlavně na kvalitu. Jinak je to ve výsledku spíše na škodu. Jestliže si nejste jistí, zda by zrovna váš byt nebo dům potřeboval rekonstrukci nebo lehké opravy, určitě vám může pomoci odborník z realitní kanceláře, který se na trhu pohybuje a má osobní zkušenosti a porovnání.