KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on-line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek?

Pokud vás realitní problematika zajímá a chcete se dozvědět více, kontaktujte Ing. Vladimíra Vaňka.

poradcevrealitach.cz

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

Neprotopte zbytečně svoje peníze! Jak šetřit teplo?

Váš účet za teplo je docela vysoký? Tak se během topné sezóny zkuste řídit jednoduchými, za to osvědčenými radami, pomocí kterých můžete ušetřit docela dost peněz. Záleží hlavně na velikosti vašeho účtu za teplo, a také na objemu tepelných ztrát.

Odborníci tvrdí, že byty zbytečně přetápíme. Domácnosti v naší republice někdy zbůhdarma protopí stovky, a dokonce až tisíce korun. Přitom stačí snížit teplotu o jeden stupeň, a už jenom tak můžeme ušetřit až 6 % tepla. Dáme Vám pár tipů, jak ušetřit, co nejvíce tepla.

Investice do koberců

To, co Vás nutí topit, může být právě chlad od nohou. Tento problém trápí hlavně ty, kteří žijí ve starším nezatepleném bytě či domě. A jak ho řešit? Úplně jednoduše! Stačí rozumně investovat do silných koberců, které mohou snížit potřebu vytápění až o 2 stupně. Navíc budou hezky dotvářet vzhled místnosti. Doporučují se hlavně koberce s dlouhým vlasem nebo koberce vlněné. Snadno můžete tedy ušetřit na výdajích za vytápění 4 až 5 %.

Krátké, ale intenzivní větrání

Zavírejte okna včas hlavně teď, když venku panují chladnější teploty. Pokud větráte na ventilaci, znamená to zbytečné tepelné ztráty. V zimě při nižších teplotách je lepší větrat krátce, za to však intenzivně, to znamená průvanem. Pokud větráte delší dobu, zdi se postupně ochlazují, a musíte tak vytápět celou místnost znovu.

Radiátory bez prachu a nečistot

Nesmíte zapomínat ani na radiátory. Udržujte je čisté, bez prachu a nečistot. Pokud to není nezbytně potřeba, tak na nich nesušte prádlo. Před radiátory by neměl být umístěn ani těžký nábytek, zároveň radiátory nezakrývejte silnými závěsy. Všechny tyto věci brání vstupu tepla do místnosti, což Vás pak nutí více topit. Pozornost věnujte i odvzdušňování radiátorů. Odvzdušňovat by se měly pravidelně.

Nastavení správné teploty

Hned, jak začne topná sezóna, nastavte si správnou teplotu. Pokud Váš dům není zateplený nebo má starší okna potřeba tepla roste. V těchto případech můžete šetřit správnou regulací tepla, která se váže na provoz domu. Když nejste doma, tak netopte. Pokud jste v práci nebo spíte, stačí topit na 17 až 18 stupňů. V místnostech, kde trávíte nejvíce času, stačí topit na 20 stupňů, tam, kde tolik času nepobýváte, můžete topení ztlumit ještě o pár stupňů níž. 

Tapiserie a izolační pásky

Na podlahu koberce, a co na stěny? Můžeme použít tapiserie, které představují tradiční tepelnou izolaci. Zvyšují povrchovou teplotu stěny, takže pocitově je nám tepleji. V místnosti nám bude příjemně, i když teplota vzduchu bude nižší. Skvělým pomocníkem jsou i izolační pásky, které nalepíte na okna, nebo izolační kartáče na spodní hranu dveří. Spotřebu tepla sníží také izolační fólie na okenní skla či venkovní žaluzie.