KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 325 m2 ve Velké Bukové, okres Rakovník

VybavenýVybavenýsmíšenásmíšená
5 750 000
Lokalita
Okres Rakovník
Obec Velká Buková
Ulice 61
Informace o nabídce
Číslo zakázky 5298
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 05.08.2022
Dominantní nemovitost na návsi s historickým nádechem a sálem s galerií
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
Domov - realitní společnost s.r.o.
Všechny nabídky kanceláře (45)
Informace o kanceláři
phone: email: lname:

Popis nemovitosti

Dominantní nemovitost na návsi s historickým nádechem a sálem s galerií

Taková nemovitost se moc často v nabídce nevyskytuje - objekt k bydlení, který má dvě obyvatelná patra a sál s galerií jako za starých časů. Současný majitel obýval přízemí, které částečně zrekonstruoval. Jsou tu 3 velké místnosti, koupelna, chodba a technická místnost. Patro využíval v letní sezoně. Tam je velký sál (79 m2), který rodině sloužil pro sportovní vyžití a společenská setkání s přáteli. Na sál navazují další dvě velké místnosti, které se hodily jako pokoje pro přátele. Další patro sloužívalo k sušení zemědělských rostlin, nad tím je ještě pochozí půda, tedy prostoru k využití opravdu hodně.
Propojení obyvatelné části s tělocvičnou se nabízí k pořádání sportovních soustředění skupin s ubytováním. Někdo by možná využití viděl v pořádání kulturních a společenských akcí. A někdo by měl jen prostě tělocvičnu pro vyžití svých dětí. Možná někoho potěší, že jsou v domě zachovalé chlívky pro chov domácích zvířat.
Dle slov majitele byl dům postaven před více než 150 lety, má zajímavé historické prvky, které se snažil zachovat. On ho vlastnil 15 let, vybudoval si obyvatelné přízemí, které vytápěl kotlem na pevná paliva, vodu ohříval v bojleru, koupelna je také vybudovaná před 15 lety. Podlahy jsou vesměs původní, dřevěné, zajímavé jsou klenuté stropy a další prvky. Dům si zaslouží rekonstrukci. Jeho zdivo je původní, tedy smíšené, kde najdeme hlavně kámen. Dům je napojen na místí vodovod, má dva septiky, ale obec už zadala přípravu výstavby kanalizace.
A důvod - proč si koupit tento dům? Má mnoho možností, jakou rekonstrukci zvolit - k jakému účelu dům bude sloužit. A pak je to lokalita. Ta je úžasná. Obec Velká Buková právem patří do mimořádně cenné přírodní lokality Křivoklátsko, která je chráněnou oblastí. Jsou tu krásné křivoklátské lesy, nedaleká řeka Berounka, vesnice není průjezdnou obcí, je tu opravdový klid. Nakoupit si můžete v místním COOPu, mají tu obecní hospůdku a kulturní sál. Přitom jste za 50 min v Praze, za pár minut ve vedlejších obcích Křivoklát, Městečko nebo Roztoky, Rakovník je vzdálen 11 km. Pravidelné autobusové spojení je samozřejmostí.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
5 750 000
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
5298
Datum aktualizace
05.08.2022
Poloha objektu
Samostatný
Druh objektu
Smíšená
Umístění objektu
Klidná část obce
Dispozice
5 a více pokojů
Vybaveno
Ne
Zastavěná plocha m2
300
Užitná plocha m2
325
Plocha parcely m2
791
Počet podlaží objektu
3
Počet garáží
Ostatní
 
Ochrana
CHKO
Zástavba
Obytná
Počet sklepů
1
Rok rekonstrukce
2007
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Patrový
Stav domu
Před rekonstrukcí
Voda
Voda - dálkový vodovod
Odpad
Septik
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
148/2007 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry