KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, pozemek, 43606 m2 v Dobré Vodě, okres Pelhřimov

Stavební parcelaStavební parcela
8 000 000
Lokalita
Okres Pelhřimov
Obec Dobrá Voda
Ulice 17
Informace o nabídce
Číslo zakázky 0586
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 10.09.2021
dobra-voda-20.jpg
lname: email: phone: fname: fullname:

Popis nemovitosti

Pozemek pro zemědělství - lesy, zahrady, pastviny

Exkluzivní nabídka - Prodej souboru nemovitostí vhodných pro podnikání v zemědělství, chov zvířat či aquaponii. Nechte se okouzlit úchvatným místem, které si zamilujete. Polosamota u lesa v krásném kraji Vysočiny.

Klid a pohoda u lesa.
Jedná se o prodej bývalého statku na okraji obce Dobrá Voda, která je vzdálena 10 km od Pelhřimova.
Stávající majitel zahájil před několika lety rekonstrukci domu, která je ve fázi hrubé stavby. Dokončení je na novém majiteli podle jeho vlastních potřeb a představ.
Dům má čtyři pořadí obklopující uzavřený dvůr. Dvě pořadí jsou koncipována jako obytná s možnou půdní vestavbou, třetí je možné také upravit jako obytný prostor, případně jako kancelář, dílnu, sklad apod. a čtvrté pořadí tvoří zastřešená terasa.
Některé části domu jsou původní, jiné znovu postavené. Střecha je tvořena novými krovy, ve dvou křídlech pokryta novou krytinou, na ostatních přeložena původní. Okna jsou dřevěná. Hlavní rozvody vody pro dvě koupelny a kuchyně, částečně rozvody elektřiny, odpady s přípravou na napojení na septik nebo domovní čističku odpadních vod. Cca třetina domu je podsklepena.
Objekt je napojen na elektřinu a obecní vodovod, dále je na pozemku vlastní studna. Přístup k pozemkům je zajištěn po obecní asfaltové komunikaci.
Za domem je stodola, která nabízí velkorysý prostor cca 140 m2 k různým možnostem využití. Za stodolou je část zahrady s ovocnými stromy.
K domu patří rozsáhlé pozemky včetně lesa, zahrad a luk. Objekt je tedy vhodný jak k bydlení, tak i pro zemědělské účely, chov zvířat či aquaponii.
Aktuálně obec řeší zpracování nového územního plánu, podle kterého bude část pozemků vyčleněna na novou stavební parcelu. Více informací na stránkách www.statekdobravoda.cz nebo u makléře.

O obci:
Obec Dobrá Voda se nachází na železniční trati z Pelhřimova do Horní Cerekve a to v nadmořské výšce 643 metrů. Její katastrální rozloha je 840 ha. První písemná zmínka pochází z roku 1414. Název obce odkazuje na vodní prameny, není však vyloučeno, že zde byla chytána voda zřizováním rybníčků pro někdejší stříbrné doly. Ty byly v oblasti v rozkvětu ve čtrnáctém století. Dodnes jsou v okolí patrné propadlé šachty. Na jednu z nich se přišlo i při stavbě železnice v roce 1888.
Vybavenost: Obecní úřad, knihovna, kaplička, železniční stanice, hasičská zdrojnice, obchod se smíšeným zbožím. Mateřská a základní škola, obchody, pošta a další služby jsou místním obyvatelům k dispozici v osm kilometrů vzdálené Horní Cerekvi, kam se dostanete za pár minut vlakem nebo autobusem. Případně pak další také v Pelhřimově. Přímé vlakové spojení do Pelhřimova, Jihlavy a Tábora.
Pro více informací nebo o termín prohlídky kontaktujte makléře.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena pozemku
8 000 000
Provize
Včetně provize
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
0586
Datum aktualizace
10.09.2021
Umístění objektu
Polosamota
Zastavěná plocha m2
925
Elektřina
Elektro - 230 V
Zástavba
Venkovská
Popis pozemku
Kategorie
Druh pozemku
Zemědělské
Celková plocha m2
43606
Voda
Voda - zdroj pro celý objekt, Voda - dálkový vodovod
Odpad
ČOV pro celý objekt, jímka
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry