KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 400 m2 v Blíževedlech; Blíževedlích, okres Česká Lípa

VybavenýVybavenýsmíšenásmíšená
1 999 999
Lokalita
Okres Česká Lípa
Obec Blíževedly
Ulice 24
Informace o nabídce
Číslo zakázky 0736
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 28.07.2022
Prodej domu Blíževedly, CHKO Kokořínsko - Máchův kraj
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
lname: fullname: email:

Popis nemovitosti

Prodej domu Blíževedly, CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

Hledáte rodinné sídlo k vícegeneračnímu bydlení, spojení bydlení s podnikáním nebo objekt k investici, který je možno upravit na bytový dům či penzion s restaurací? Pak jste ho právě našli. Díky velkorysému prostoru a variabilnímu dispozičnímu řešení dům nabízí různé možnosti využití.

Aktuální stav:
V přízemí domu je bytová jednotka 2+1, technická místnost s dílnou, sklad a prostorná garáž. V prvním patře je na ploše 240 m2 aktuálně devět místností, které je díky centrální chodbě možno upravit na několik samostatných bytových jednotek. Půda nabízí další prostor pro případnou vestavbu a rozšíření obytné plochy.
Část domu byla doposud obývána, nicméně s ohledem na dnešní standardy bydlení dům vyžaduje kompletní rekonstrukci podle individuálních potřeb či investičního záměru nového vlastníka.
Nějakou dobu byl dům využíván také jako hostinec s tanečním sálem a bytem majitelů s malým hospodářstvím.

Technické řešení:
Dům z 19. století s dochovanými prvky klasicismu je postavený ze smíšených materiálů (kámen, cihla, tvárnice), hambálková půda, střecha šikmá sedlová. Centrální vytápění automatickým kotlem na tuhá paliva. V přízemí jsou zachována funkční kachlová kamna. Ohřev vody bojlerem. Napojeno na obecní vodovod, kanalizaci a elektřinu. Dále jsou na pozemku dvě studny s pitnou vodou, rozvedeno do domu, přepínač mezi obecní a studniční vodou.

Pozemek o celkové výměře 1.555 m2 poskytuje dostatek prostoru pro chvíle aktivního odpočinku i relaxu. Ve stodole s přilehlou udírnou se nabízí zřídit letní kuchyň s posezením pro chvíle strávené s přáteli. Najde se tu místo i pro bazén a dětské prolézačky. Na pozemku jsou dále dva sklepy vhodné pro skladování vína či ovoce a zeleniny.

Občanská vybavenost a dostupnost:
Oblast Úštěcka a Kokořínska je oázou klidu, kterou vyhledávají rodiny s dětmi a turisté toužící po klidném pobytu v nedotčené přírodě chráněné krajinné oblasti.
Blíževedly jsou klidná obec stranou hlavní silnice cca hodinu jízdy autem severně od Prahy. Svým obyvatelům nabízí klidné bydlení v dosahu přírody i větších měst. Je zde obecní úřad, dva obchody, mateřská škola a restaurace. Ostatní občanská vybavenost je k dispozici v sousedních obcích a nedalekém Úštěku, případně pak v České Lípě. Přímé autobusové nebo vlakové spojení do Úštěku, České Lípy, Litoměřic a dalších měst. Dům je v památkové zóně a chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.
Poblíž Blíževedel stojí dvě starobylé zříceniny: Hřídelník a Ronov. Z Hřídelníku, který dříve sloužil mimo jiné také jako vězení, se zachovala okružní hradba a zdi paláce, kam lze vstoupit působivou podzemní chodbou. Z Ronova si můžete prohlédnout zbytky sklepů a také skromnější rozvaliny hradního paláce. V blízkém okolí naleznete také nespočet cyklistických a turistických stezek.

Více informací a podklady ke stažení na www.dumblizevedly.cz nebo u makléře. Koupi je možno financovat hypotečním úvěrem.
Upozornění - mezi fotografiemi jsou použity vizualizace podle stávajícího dispozičního řešení.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
1 999 999
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
0736
Datum aktualizace
28.07.2022
Poloha objektu
Samostatný
Druh objektu
Smíšená
Umístění objektu
Centrum obce
Dispozice
5 a více pokojů
Vybaveno
Ne
Zastavěná plocha m2
400
Užitná plocha m2
400
Plocha parcely m2
1555
Počet podlaží objektu
3
Plocha terasy m2
20
Počet teras
1
Počet garáží
1
Elektřina
Elektro - 230 V
Ochrana
CHKO
Zástavba
Obytná
Telekomunikace
Telefon, internet
Sítě
Satelit, kabelová televize
Plocha sklepa m2
20
Počet sklepů
1
Plocha zahrady m2
1555
Užitná plocha přízemí m2
240
Podlaží podzemní
1
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Patrový
Stav domu
Před rekonstrukcí
Voda
Voda - zdroj pro celý objekt, Voda - dálkový vodovod, Voda - studna
Odpad
Kanalizace
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
148/2007 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry