KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 604 m2 v Holicích, okres Pardubice

VybavenýVybavenýcihlovácihlová
19 480 000
Lokalita
Okres Pardubice
Obec Holice
Ulice náměstí T. G. Masaryka 24
Informace o nabídce
Číslo zakázky 0950
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 21.02.2024
Prodej, historická vila, náměstí T. G. Masaryka, Holice
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
phone: fullname: lname:

Popis nemovitosti

Prodej, historická vila, náměstí T. G. Masaryka, Holice

Nabízíme vám ke koupi historickou holickou vilu na náměstí T. G. Masaryka, která je zařazena do 40 nejvýznamnějších vil Pardubického kraje. Nese se ve stylu geometrické moderny od předního českého architekta Otakara Novotného.

Vila o celkové výměře 604 m2 disponuje čtyřmi podlažími. Interiér se pyšní vysokými stropy, které přináší nejen lepší cirkulaci vzduchu, ale i oku lahodící vzhled. Výhodou je také to, že nabízí příležitost vyjádřit estetické cítění v patřičné velkoleposti. Podkrovní místnosti pak zdobí masivní dřevěné trámy. Jednotlivá patra propojuje dřevěné schodiště. Díky velkým oknům proniká do prostoru dostatek přirozeného světla. Historicky byla vila využívána k trvalému bydlení doktora Čeňka Zemánka. Vila je aktuálně využívána ke komerčním účelům. Stávající dispozici tvoří 1 komerční prostor v přízemí a celkem 7 kanceláří ve zbývajících patrech. Víceúčelová vila s unikátní polohou v centru Holic je uzpůsobena jak k bydlení, tak k podnikání. Vila je vhodná pro firemní zázemí nebo také pro realizaci investičního projektu a vybudování samostatných bytových jednotek. Nabízí se možnost stavebně nenáročné dispoziční změny, díky kterým bude 82 % plochy domu využito k nájemnímu bydlení, které nabízí výrazně vyšší zhodnocení než stávající využití - vznikne tak 1 komerční prostor a 10 bytových jednotek, přičemž můžete dosáhnout hrubého výnosu 6,1 % ročně.

Stavbu s fasádou z krémově světlých cihel krystalizující do geometrického dekoru korunuje sedlová střecha. Symetrickou fasádu v přízemí tvoří tři stejné stupňovitě profilované oblouky, první dva vyplňují okna a třetí slouží jako průjezd do dvora. Dominantou průčelí domu je bezesporu 7 velkých štíhlých francouzských oken s mřížemi ve výšce parapetu a robustní stupňovitá korunní římsa. Dvorní fasáda se honosí půlkruhovým balkonovým rizalitem podepřeným dvěma sloupy.

Na dvoře je situováno dvoupatrové hospodářské stavení s plochou střechou, které v současnosti slouží jako skladovací prostory. Do budoucna je povoleno vybudovat zde až dvě bytové jednotky. Uprostřed zeleně je umístěn čtvercový altán zakončený nízkou jehlancovou střechou.

Původně rodinná vila doktora Čeňka Zemánka byla vystavěna v letech 1911 – 1912 na směrem do zahrady se rozšiřujícím lichoběžníkovém pozemku v jihovýchodním rohu holického náměstí T. G. Masaryka. I přes to, že je dům situován v centru města, nepostrádá díky krásné zahradě kontakt s přírodou. Vzrostlé stromy zajišťují poklidnou atmosféru a zároveň poskytují příjemné soukromí.

Rádi vás nemovitostí provedeme na osobní prohlídce.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
19 480 000
Poplatky
Včetně poplatků
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
0950
Datum aktualizace
21.02.2024
Poloha objektu
V bloku
Druh objektu
Cihlová
Umístění objektu
Centrum obce
Dispozice
5 a více pokojů
Vybaveno
Částečně
Zastavěná plocha m2
214
Užitná plocha m2
604
Plocha parcely m2
1167
Počet podlaží objektu
4
Počet garáží
Elektřina
Elektro - 230 V
Zástavba
Obytná
Telekomunikace
Internet
Doprava
Vlak, dálnice, silnice, MHD, autobus
Rok rekonstrukce
2010
Rok výstavby
1912
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Patrový
Stav domu
Velmi dobrý
Voda
Voda - dálkový vodovod
Odpad
Kanalizace
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry