KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, historický objekt, 780 m2 v Krásném Dvoře; Krásném Dvoru, okres Louny

990 000
Lokalita
Okres Louny
Obec Krásný Dvůr
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 5399
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 18.11.2022
Prodej historické budovy Zámeckého mlýna, Brody u Podbořan
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
Domov - realitní společnost s.r.o.
Všechny nabídky kanceláře (58)
Informace o kanceláři
email: phone:

Popis nemovitosti

Prodej historické budovy Zámeckého mlýna, Brody u Podbořan

Nabízíme Vám ke koupi historickou budovu Zámeckého mlýna postavenou na přelomu 15. a 16. století v obci Brody, Krásný Dvůr u Podbořan. Její současná podoba, která se skládá ze 4. nadzemních podlaží a bývalé stodoly je však ze století 18. K nemovitosti patří pozemek o rozloze 2 426 m2.

Objekt je zděný převážně z kamene, založený na základových pasech, zasazený do svahu se skalním masivem. Má čtyři podlaží, polovalbovou střechu s dřevěným krovem a pálenou střešní krytinou. Dveře a okna jsou dřevěná. Podlahy jsou dřevěné prkenné, dlažba kamenná a cihlová.

Dispozice objektu je následující:

Díky zasazení do svahu nás hlavní vstup do budovy zavede do třetího nadzemního podlaží, které se skládá z prostoru mlýnice a obytné části. Obytná část se skládá ze vstupní haly se schodištěm, třemi pokoji a komorou. Po schodech směrem nahoru se dostaneme do 4.NP, kde se nachází obrovský prostor půdy, který je vhodný pro vybudování dalších obytných částí. Směrem dolů se pak dostaneme do skladovacích prostor v 2. NP. Ty se skládají ze dvou místností určených pro skladování a jedné místnosti, kde se nachází stará pec a schodiště do 1. NP. Toto schodiště nás dovede do prostor maštale s chlívy. Z této části pak vedou dveře na pozemky náležící k nemovitosti. Z mlýnice ve 3.NP se pomocí schodiště a žebříků dostaneme do jejích dalších částí umístěných v nižších patrech. Na mlýnici v 2.NP pak navazuje obytná část složená ze dvou pokojů.

Jedná se o nemovitou kulturní památku.

Objekt je přístupný pomocí dvou obecních cest.

Historie:

První písemná zmínka o Brodech pochází z roku 1405. Mlýn byl pravděpodobně postaven koncem 15. století, nebo začátkem 16. století a byl součástí panství Krásný Dvůr, kde si v 16. století nechal zbudovat renesanční vilu Jan mladší Maštovský z Kolovrat. Před ním toto panství údajně vlastnil rytíř Václav Pětipeský, který byl popraven 22.8.1547 jako jeden z původců povstání proti Ferdinandu I. Roku 1572 je panství prodáno Albrechtu Novohradskému z Kolovrat, od té doby do roku 1620 panství, tedy i mlýn, vlastnilo několik majitelů. Před bitvou na Bílé Hoře patřilo panství vladykovi Šimonu Oudrčskému z Oudrče. Pak tento majetek jako konfiskát získal Václav Michna z Vacínova. Roku 1649 kupuje panství Heřman Černím z Chudenic. Rodu Černínů patří většina panství až do roku 1939.

Brody jsou malá vesnička na okraji Doupovských hor a spadají pod obec Krásný Dvůr. V Krásném Dvoře nalezneme vlakovou a autobusovou zastávku, poštu, obchod, restaurace, koupaliště, základní a mateřskou školu a stejnojmenný barokní zámek zbudovaný rodem Černínů. Zámek je obklopen rozsáhlým anglickým parkem z konce 18. století, do něhož bylo zasazeno několik romantických staveb, které dotvářejí jeho kouzlu. Součástí parku je i šestijamkové golfové hřiště.

V případě zájmu o prohlídku či bližší informace mě neváhejte kontaktovat.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena objekty
990 000
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
5399
Datum aktualizace
18.11.2022
K dispozici od
01.09.2022
Druh objektu
Kamenná
Dispozice
5 a více pokojů
Zastavěná plocha m2
515
Užitná plocha m2
780
Plocha parcely m2
2426
Počet podlaží objektu
4
Datum nastěhování
01.09.2022
Popis objekty
Kategorie
Stav objekty
Před rekonstrukcí
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je část města