KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 200 m2 v Dobré Vodě, okres Pelhřimov

VybavenýVybavenýcihlovácihlová
cena u makléře
Lokalita
Okres Pelhřimov
Obec Dobrá Voda
Ulice 17
Informace o nabídce
Číslo zakázky 0544
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 15.06.2022
Prodej rodinného domu s přilehlými pozemky a lesem v krásné přírodě na Vysočině
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
fname: phone: lname:

Popis nemovitosti

Prodej rodinného domu s přilehlými pozemky a lesem v krásné přírodě na Vysočině

Prodej souboru nemovitostí vhodných pro rodinnou rekreaci, vícegenerační bydlení nebo pro podnikání v zemědělství a chov zvířat. Nechte se okouzlit úchvatným místem, které si zamilujete. Polosamota u lesa v krásném kraji Vysočiny.

Klid a pohoda u lesa.
Jedná se o prodej bývalého statku na okraji obce Dobrá Voda, která je vzdálena 10 km od Pelhřimova. Nemovitost je rozdělena na dvě části, které je možné koupit jednotlivě nebo společně za zvýhodněnou cenu - více informací u makléře nebo na webu www.statekdobravoda.cz
Stávající majitel zahájil před několika lety rekonstrukci domu, která je ve fázi hrubé stavby. Dokončení je na novém majiteli podle jeho vlastních potřeb a představ.
Dům má čtyři pořadí obklopující uzavřený dvůr. Dvě pořadí jsou koncipována jako obytná s možnou půdní vestavbou, třetí je možné také upravit jako obytný prostor, případně jako kancelář, dílnu, sklad apod. a čtvrté pořadí tvoří zastřešená terasa.
Některé části domu jsou původní, jiné znovu postavené. Střecha je tvořena novými krovy, ve dvou křídlech pokryta novou krytinou, na ostatních přeložena původní. Okna jsou dřevěná. Hlavní rozvody vody pro dvě koupelny a kuchyně, částečně rozvody elektřiny, odpady s přípravou na napojení na septik nebo domovní čističku odpadních vod. Cca třetina domu je podsklepena.
Objekt je napojen na elektřinu a obecní vodovod, dále je na pozemku vlastní studna. Přístup k pozemkům je zajištěn po obecní asfaltové komunikaci.
Za domem je stodola, která nabízí velkorysý prostor cca 140 m2 k různým možnostem využití vč. úpravy na objekt pro bydlení. Za stodolou je část zahrady s ovocnými stromy.
K domu patří rozsáhlé pozemky včetně lesa, zahrad a luk. Objekt je tedy vhodný i pro zemědělské účely a chov zvířat či aquaponii.
Aktuálně obec řeší zpracování nového územního plánu, podle kterého bude část pozemků vyčleněna na novou stavební parcelu. Tuto část je možno koupit samostatně – výměra 2506 m2 (+7043 m2).

Obec Dobrá Voda se nachází na železniční trati z Pelhřimova do Horní Cerekve a to v nadmořské výšce 643 metrů. Její katastrální rozloha je 840 ha. První písemná zmínka pochází z roku 1414. Název obce odkazuje na vodní prameny, není však vyloučeno, že zde byla chytána voda zřizováním rybníčků pro někdejší stříbrné doly. Ty byly v oblasti v rozkvětu ve čtrnáctém století. Dodnes jsou v okolí patrné propadlé šachty. Na jednu z nich se přišlo i při stavbě železnice v roce 1888.
Vybavenost: Obecní úřad, knihovna, kaplička, železniční stanice, hasičská zdrojnice, obchod se smíšeným zbožím. Mateřská a základní škola, obchody, pošta a další služby jsou místním obyvatelům k dispozici v osm kilometrů vzdálené Horní Cerekvi, kam se dostanete za pár minut vlakem nebo autobusem. Případně pak další také v Pelhřimově. Přímé vlakové spojení do Pelhřimova, Jihlavy a Tábora.

Poznámka: je třeba počítat s přítomností pasoucího se skotu v okolí.
Pro více informací nebo o termín prohlídky kontaktujte makléře. Prohlídky jsou možné od 15.3.2022.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena:
cena u makléře
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
0544
Datum aktualizace
15.06.2022
Poloha objektu
Samostatný
Druh objektu
Cihlová
Umístění objektu
Polosamota
Dispozice
5 a více pokojů
Vybaveno
Ne
Zastavěná plocha m2
953
Užitná plocha m2
200
Plocha parcely m2
43606
Počet podlaží objektu
2
Plocha terasy m2
50
Počet teras
1
Počet garáží
Elektřina
Elektro - 230 V
Zástavba
Venkovská
Telekomunikace
Telefon, internet
Plocha sklepa m2
20
Počet sklepů
1
Podlaží podzemní
1
Popis domu
Kategorie
Číslo podlaží v domě
2
Druh domu
Typ domu
Přízemní
Stav domu
Ve výstavbě (hrubá stavba)
Voda
Voda - zdroj pro celý objekt, Voda - dálkový vodovod
Odpad
ČOV pro celý objekt, septik
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
148/2007 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry