KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 110 m2 v Mírově, okres Šumperk

VybavenýVybavenýcihlovácihlová
3 970 000
Lokalita
Okres Šumperk
Obec Mírov
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 01069
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 28.06.2022
Prodej, rodinný dům 4+kk, Mírov, okr. Šumperk
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
email: fullname: fname:

Popis nemovitosti

Prodej, rodinný dům 4+kk, Mírov, okr. Šumperk

Dnes bych Vám v nabídce představil malý a zároveň sympatický dům, který se nachází v obci Mírov.

Historie domu sahá do začátku 80. let, kde se na výstavbě podílela celá rodina, jak bylo tehdy zvykem. Dům je v řadovém stylu s možností rozšíření o podkrovní pokoje, které by mohly být do budoucna opravdovou přidanou hodnotou, jež zároveň rozšíří možnost bydlení.

Při vstupu do chodby si nelze nevšimnout originálních maleb od mistra Herzika z Hané, které přidávají na chalupářském stylu. Společně s klenbovými stropy vytváří příjemnou atmosféru. Dům předběhl svou dobu, jelikož obývací místnost spojená s kuchyní je dnes velice žádanou záležitostí.

V dalších místnostech zadních částí domu naleznete dětský pokoj a ložnici s okny na zahradu a do ovocného sadu, který je součástí. O vytápění se postará plynový kotel s nově vyvložkovaným komínem. Na ohřev teplé vody je namontován elektrický bojler s objemem 160 litrů.

Kamenino-hlíněný sklep je opravdovou perlou domu a podle slov majitele zde uchováte zeleninu a ovoce až několik let bez nutnosti jakékoliv péče.

Dům má rozlohu 110 m², je odvodněný, napojený na plyn, elektřinu i splaškovou kanalizaci. Elektro instalace je hliníková a stavební materiál z pálené cihly. Stropy jsou položeny na dřevěných rámech. Podlahu po celém domě tvoří parkety, místy je položena dlažba (koupelna).

Po vstupu na nádvoří vedou schody na půdu, kde jsou střecha a podkrovní prostory v původním stavu. Majitel bral zřetel na to, aby nikde nezatékalo ani se netvořila plíseň. Díky opravdu dobré péči nemusíte mít strach, že by bylo potřeba cokoliv měnit.

Pokud jste vášnivými zahrádkáři a rádi pěstujete zeleninu či ovoce, tak Vás potěším. Na veškeré nářadí budete mít opravdu dost prostoru. Naproti vchodu na půdu se totiž nachází technická místnost na veškeré zahradní pomůcky. V případě, že by nevyhovovala velikostně, tak k domu připadá i venkovní šupna o velikosti 19 m².

Máte rádi opravy motorek? Jste stolař nebo vášnivý hračička a rádi opravujete? V případě, že ano, musím Vás potěšit. K domu připadá také garáž o velikosti 16 m² se zavedenou elektřinou. Šikovný kutil tak zapojí kamna, která ji vytopí a o dlouhých zimních večerech budete mít vystaráno.

Ovocný sad patřící k domu je starý již několik desítek let. Stromy jsou převážně ovocné a každoročně rodí opravdu velké množství ovoce – třešně, meruňky, švestky i jablka.

V domě již nikdo nebydlí, a tudíž je možné se ihned nastěhovat. Majitelé zde stále udržují teplotu, aby se vyhnuli problémům spojených s vlhkostí.

Pokud se Vám domeček líbí natolik, že jej chcete vidět osobně, neváhejte zavolat. Bude mi potěšením Vás provést a u případné kávičky prodiskutujeme možnosti financování.

Do té doby se mějte moc hezky a už teď se těším!
Adam

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
3 970 000
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
01069
Datum aktualizace
28.06.2022
Poloha objektu
řadový
Druh objektu
Cihlová
Umístění objektu
Centrum obce
Dispozice
4 pokoje
Vybaveno
Částečně
Zastavěná plocha m2
488
Užitná plocha m2
110
Plocha parcely m2
1815
Počet podlaží objektu
1
Počet garáží
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Přízemní
Stav domu
Dobrý
Odpad
Septik, jímka
Plyn
Plynovod
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná (příloha)
Vyhláška
148/2007 Sb.
Spotřeba
480 kWh/m² za rok
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je obec