KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, pozemek, 4662 m2 , okres Prostějov

Stavební parcelaStavební parcela
4 990 000
Lokalita
Okres Prostějov
Obec
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 6311
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 17.03.2023
Prodej stavebního pozemku, Mostkovice
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
email: fname:

Popis nemovitosti

Prodej stavebního pozemku, Mostkovice

Nabízíme ke koupi stavební pozemek na okraji obce Mostkovice, ulice Hlinická. Jedná se o pozemek o ploše 4.662 m2, který je výjimečný nadstandardním soukromím - nejbližší soused (prodávající) má stavbu rodinného domu ve vzdálenosti 60 m od hranice pozemku, zbylé stavby v okolí i veřejná obecní komunikace (ulice Hlinická) jsou pod výškovou úrovní pozemku 3 m a více. Pozemek je výhodně orientován, kdy při nejvhodnějším umístění stavby bude zahrada orientována na jih a západ.
Pozemek má z převážné části (cca 3.400 m2) charakter rovinaté udržované zelené plochy s mladými stromy, která je oplocena. Po hranicích pozemku se pak terén svažuje a jsou zde trvalé porosty (okrasné keře či vzrostlé stromy). Směrem od pole je vybudován val proti možnému přívalu dešťové vody. Na pozemku je v jeho jižní části vybudována dřevěná stavba skladu (v současné době slouží jako zázemí pro čtyři ovce).
Přístup je po obecní komunikaci, která má však charakter soukromé cesty - bude využívána pouze v minimální podobě vlastníkem sousední stavby (prodávající) a vámi. Na hranici pozemku je antoníček (přípojka el. energie). Vodovod, plyn i kanalizace vedou v ulici Hlinická - vzhledem ke svažitosti by nemělo být napojení na ně problém. Pozemek je omezen nadzemním vedením VN a umístěním trafostanice (dle sdělení by měla být TS správcem sítě v budoucnu odstraněna) - viz obrázek v příloze.
Dle územního plánu se na sousedním poli neplánuje výstavba a vzhledem k rozvojovým plochám obce Mostkovice se ani v dlouhodobém výhledu pravděpodobně neumožní. Tímto nebudou narušeny výhledy na Čubernici a Ohrozim. Vlastník sousední stavby (prodávající) si nepřeje vybudování více jak jednoho rodinného domu na celé ploše nabízeného pozemku, tato podmínka bude uvedena také v kupní smlouvě.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena pozemku
4 990 000
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
6311
Datum aktualizace
17.03.2023
K dispozici od
17.03.2023
Umístění objektu
Okraj obce
Datum nastěhování
17.03.2023
Popis pozemku
Kategorie
Druh pozemku
Pro bydlení
Celková plocha m2
4662
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je obec