KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 998 m2 v Plzni, okres Plzeň-město

VybavenýVybavenýcihlovácihlová
34 990 000 cena je konečná vč. všech poplatků a právního servisu, projektové dokumentace a dalších nutných náležitostí spojených s prodejem
Lokalita
Okres Plzeň-město
Obec Plzeň
Ulice Boženy Němcové 493 / 9
Informace o nabídce
Číslo zakázky 1434
Datum vložení 30.11.-0001
Datum aktualizace 28.03.2023
Prodej vily, 676m2, pozemek 2283m2, OV, Boženy Němcové
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
email: phone:

Popis nemovitosti

Prodej vily, 676m2, pozemek 2283m2, OV, Boženy Němcové

Ve výhradním zastoupení Vám nabízíme prodej výjimečné nemovitosti, vilu plzeňského stavitele Václava a Anny Frišových o zastavěné ploše s nádvořím o výměře 676m2 + plocha zahrad 2283m2. Vila se nachází v prominentní čtvrti, ulici Boženy Němcové a pozemek je kompletně oplocený. Budova i pozemek je v památkové zoně a jedná se o kulturní památku, kdy je ideální umístění ve velice klidné vilové čtvrti s rohovým umístěním. Vše je v osobním vlastnictví bez omezení vlastnických práv!
Příjezd k vile je po klidné asfaltové komunikaci a samotný vjezd je přes vjezdovou bránu na vlastní parkoviště. Vstup je pak i ve spodní části pozemku. Pozemek je travnatý, převážně rovinatý. Stojí tady několik vzrostlých stromů, keřů a dalších zajímavých dřevin. Zahrada je rozdělena na několik velice účelných částí a ve spodní části je pak prostor pro jezírko, bazén atd. Vila Frišových je z bohatou historií. Za účasti architekta a profesora, Dr. Oldřicha Starého, který vilu navrhl a projektoval v roce 1914 vznikla tato unikátní stavba. Stavbu vily provedl sám majitel Friš, kdy v Květnu roku 1914 obdržel stavební povolení a v druhé části roku 1915 byla vila dokončena. Jednalo se již v tehdejší době o stavbu jedné z nejrozsáhlejších vil města Plzně. Stylově je stavba pozdní secese a nastupující moderny, která je poznat i době současné. Umístění je uprostřed velké zahrady, nepravidelného půdorysného tvaru s četným členěním. Architektura je velice promyšlená a nesmírně detailní. Stavba je více patrová, mansardové střechy, věže, přes členité štíty, to vše vytváří naprostou jedinečnost. Jsou tady zejména tvarově rozmanitá okna, zábradlí a široké schodiště. Velké terasy v kombinaci s balkony vytváří naprostou jedinečnost. Díky soustavě venkovních teras a balkonů bylo dosaženo maximálního propojení vnitřních prostor se zahradou. Součástí vily byla také zimní zahrada pod jižní terasou. Dominantou je hala (salonek) s velkým ochozem v prvním patře a je doplněná o honosný krb s reliéfem sv. Jiří. Halu v přízemí obklopují dvě další reprezentační místnosti - jídelna a s ní propojený obývací pokoj. Veškeré interiéry byly bohatě zdobené stropním štukovým dekorem, luxusním táflováním z exotických dřev a dalšími unikátními řezbářskými prvky. První patro již v tehdejší době mělo privátní charakter – podobně jako v přízemí sem bylo situováno šest obytných místností (pokoje a ložnice) s předpokojem se sociálním zázemím. První i druhé patro mají soukromý charakter se současnými byty. V suterénu jsou bohatě členěné sklepy a bytový prostor pro správce již z dob minulých. Je i kompletní sociální zázemí, kterých je ve vile několik (koupelen a toalet).
Mezi roky 2002 - 2014 docházelo k velice významným a rozsáhlým renovacím a rekonstrukcím v rámci velkého projektu, atelierem Soukup s.r.o. K nabídce je zpracovaný podrobný nabídkový protokol s dalšími podrobnostmi (historie, rekonstrukce, půdorysy, podrobný popis), který zašlu e-mailem. Nabídka je nově plně aktivní a prodej aktuální od 1.1. 2023.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
34 990 000
Poznámka
Cena je konečná vč. všech poplatků a právního servisu, projektové dokumentace a dalších nutných náležitostí spojených s prodejem
Poplatky
Včetně poplatků
Náklady na bydlení
NaN
Hypotéka
ANO
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
1434
Datum aktualizace
28.03.2023
K dispozici od
01.04.2023
Poloha objektu
Samostatný
Druh objektu
Cihlová
Umístění objektu
Centrum obce
Dispozice
Atypický
Vybaveno
Ne
Zastavěná plocha m2
676
Užitná plocha m2
998
Plocha parcely m2
2959
Počet podlaží objektu
3
Plocha balkónu m2
30
Počet balkónů
1
Plocha terasy m2
150
Počet teras
1
Počet parkovišť
1
Počet garáží
Elektřina
Elektro - 230 V
Zástavba
Obytná
Telekomunikace
Telefon, internet
Sítě
Kabelová televize, kabelové rozvody, ostatní
Topení
ústřední plynové
Doprava
Vlak, dálnice, silnice, MHD, autobus
Komunikace
Asfaltová
Plocha sklepa m2
340
Počet sklepů
1
Plocha nebytových prostor m2
480
Plocha zahrady m2
2283
Užitná plocha přízemí m2
263
Rok rekonstrukce
2014
Rok výstavby
1915
Datum nastěhování
01.04.2023
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Patrový
Stav domu
Velmi dobrý
Voda
Voda - dálkový vodovod
Odpad
Kanalizace
Plyn
Plynovod
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška
78/2013 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry