KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, hotel, 7550 m2 v Litovli, okres Olomouc

1 Informace v RK
Lokalita
Okres Olomouc
Obec Litovel
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky LUko9567
Datum vložení 26.12.2019
Datum aktualizace 28.06.2020
Prodej zámku Chudobín s hotelovým komplexem a zámeckou zahradou
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
email: phone:

Popis nemovitosti

Prodej zámku Chudobín s hotelovým komplexem a zámeckou zahradou

Exklusivně nabízíme k prodeji Zámek Chudobín s nedokončeným hotelovým komplexem a zámeckou zahradou o rozloze necelých 45 000 m. V areálu se nachází dva výrazné objekty zámek v empírovém stylu a budova hotelu.
Zámek v empírovém stylu a areál, který ho obklopuje, stojí na místě bývalé tvrze, která zde byla již ve 13. století. V období kolem roku 1975 následovala velká rekonstrukce spojená s adaptací objektu zámku na reprezentativní sídlo mezinárodní třídy provozované firmou Sigma Olomouc. V době po převratu byl pak komplex provozován na vrcholné úrovni a hostil tehdejší špičky nejvyšších tuzemských i zahraničních činitelů. Třípodlažní budova zámku má zastavěnou plochu téměř 1 000 m a je celá podsklepená. Ve sklepní části se nachází původní skladovací prostory pro kuchyni s klenutými stropy a prostory po bývalé vinárně.
První a druhé nadzemní podlaží dříve sloužily jako hotelová část, která nabízela nadstandardní pokoje a apartmány. Obě podlaží v současnosti umožňují variabilní rozčlenění prostoru a kapacitně obsáhnou okolo 10 pokojů či nadstandardních apartmánů. Vzhledem k dlouhodobému nevyužívanému stavu objektu je však nutná kompletní vnitřní rekonstrukce.
V roce 2010 započala rozsáhlá rekonstrukce celého sousedícího objektu hotelu a přístavba severozápadního křídla. Díky tomu vzniklo vnitřní uzavřené zastřešené nádvoří, které je v současnosti rozestavěné. Stavebně byl připraven sál o velikosti 400 m a kapacitě 200 míst pro sezení. Původní kapacita, která čítala 25 převážně dvoulůžkových pokojů se tak mohla díky této přístavbě navýšit na celkový stav 57 pokojů s kapacitou téměř 120 lůžek. Přízemí komplexu objektů poskytuje dostatek ploch pro vybudování restauračního zařízení.
Rekonstrukcí jižní části přízemního podlaží vznikly prostory pro kuchyň, čtyři bowlingové dráhy nebo malý společenský sál. V jihovýchodní části přízemí jsou vyčleněny prostory pro wellness, bazén, masážní a terapeutické služby.
V druhém a třetím podlaží nově přistavěného křídla, ...

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena objektu
1
Poznámka
Informace v RK
Provize
Včetně provize
Informace o nabídce
Číslo zakázky
LUko9567
Datum aktualizace
28.06.2020
Druh objektu
Smíšená
Užitná plocha m2
7550
Plocha parcely m2
47763
Popis objektu
Kategorie
Typ domu
Patrový
Typ zařízení
Penzion
Stav objektu
Projekt
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
G - Mimořádně nehospodárná
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je část města