KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Virtuální realita jako mocný nástroj při prohlídkách nemovitostí

Když si chcete koupit nebo pronajmout nemovitost, osobní prohlídka je něco, čemu byste se rozhodně neměli vyhnout. Jsou případy, kdy na vás inzerát působí skvěle, ale při návštěvě nemovitosti už na první pohled vidíte, že ono místo nebude pro vás úplně to pravé. Přesně takovým situacím mohou předejít virtuální prohlídky. Denně jich můžete zvládnout i několik a ušetřit si tak spoustu starostí.

Jak virtuální prohlídka nemovitosti funguje?

Virtuální prohlídka může být zjednodušeně dvou typů. Buďto si prohlížíte již zařízený reálný byt, nebo se „koukáte do budoucna“. V prvním případě projde místnosti nemovitosti fotograf se speciálním zařízením, které vytváří sférické fotografie. Pomocí těch pak s týmem grafiků a programátorů vytvoří ucelený obraz interiéru, který si můžete projít. Ve druhém případě se můžete projít hotovými místnostmi zatím ještě nedostavěného nebo nevybaveného pokoje. Zde práce hodně závisí na grafikovi, který musí vytvořit kompletně celý interiér.

Potenciální zákazníci se na virtuální prohlídky mohou podívat jak doma na počítači či mobilním telefonu, tak i pomocí VR technologie – speciálních brýlí. V základní verzi lze sedět na židli a pomocí brýlí kolem sebe vidět zařízení různých bytů a domů, rozšířená verze je pak koncipována jako kompletní prohlídka, kdy si místnosti můžete opravdu projít.


S čím vám virtuální prohlídka může pomoct?

Velkou výhodou takových prohlídek je zatraktivnění nabídky. Potenciální kupci nebo nájemníci se s nemovitostí dobře seznámí ještě před tím, než ji na vlastí oči uvidí. Předejde se tak také zbytečným osobním prohlídkám s lidmi, kteří zjistí, že o místo nemají zájem.

Stejně tak mohou jak makléři, tak i zájemci ušetřit spoustu času. Za den může člověk zvládnout i deset virtuálních prohlídek. Při osobním setkání by mu stejné množství prohlédnutých nemovitostí zabralo dny i týdny. Cena virtuálních prohlídek se může pohybovat od jednotek až po stovky tisíc korun. Záleží na velikosti objektu, počtu místností nebo bytů a druhu prohlídky.


Ovládací prvek Obrázek
Developerské projekty