KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, pozemek, 4456 m2 , okres Blansko

Stavební parcelaStavební parcela
cena u makléře
Lokalita
Okres Blansko
Obec
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 019
Datum vložení 07.05.2024
Datum aktualizace 20.05.2024
Investiční pozemek s vydanou studií k výstavbě 8 rodinných domů
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
fullname: lname: phone: fname:

Popis nemovitosti

Investiční pozemek s vydanou studií k výstavbě 8 rodinných domů

Hledáte skvělou investiční příležitost? Pak je tento investiční pozemek přímo pro Vás.

Nabízíme Vám ke koupi stavební pozemky o celkové výměře 4.456 m² s vydanou studií stavebního záměru pro 8 rodinných domů v k.ú. Benešov u Boskovic, v krásném a lesnatém prostředí okrajové části obce. Jedná se o pozemky s parc. č. 513/2 - 1.355 m² (v současnosti nevyužíván, je na něm trvalý travní porost) a parcela č. 517/4 - 3.101 m² (využíván jako orná půda). Území, na kterém je stavební záměr plánován, se nachází na mírně svažitém nezastavěném terénu v okrajové části obce. Dle platného územního plánu obce Benešov je plánovaný stavební záměr umístěný v ploše BI, Z50 – bydlení v rodinných domech – příměstské. V dané lokalitě je tedy záměr dle územního plánu přípustný. Pozemky jsou nepravidelného tvaru a jejich uliční šíře činí 78 metrů.

Popis stavebního záměru:
Stavební záměr řeší stavbu nové ulice v okrajové části obce Benešov. Nově bude vybudována příjezdová místní zpevněná komunikace, která bude napojena na stávající zpevněnou komunikaci a nové zasíťování této oblasti. Dále je v nové oblasti plánováno vybudování 8 rodinných domů. Ochranné pásmo vodovodu je řešeným projektem dodrženo. Do oblasti je plánováno přivedení inženýrských sítí, a to: vodovodu, splaškové kanalizace, podzemního vedení NN a informačního kabelu cetin. Dešťová voda z plánovaných rodinných domů bude odváděna do retenčních nádrží s přepadem do trativodu. Dešťová voda z asfaltové komunikace bude odváděna povrchovými vpusti do nově budované stoky dešťové kanalizace a napojení na stávající vedení v obci. Součástí stavby bude i provedení veřejného osvětlení řešené nové části i příjezdové komunikace.

Popis plánovaných rodinných domů:
V oblasti je plánována stavba 8 novostaveb rodinných domů, které budou sloužit pro rodinné bydlení. Bude se jednat o nepodsklepené dvoupodlažní stavby s využívaným podkrovím. Novostavby rodinných domů budou tvořit dvojdomky. Dle projektové dokumentace se bude jednat o 2 typy rodinných domů. Rodinné domy typu A budou mít zastavěnou plochu 60 m² a pultovou střechu, typ B bude mít zastavěnou plochu 66 m² a střechu sedlovou. Maximální výška rodinného domu nad upraveným terénem bude 10 m. Každý rodinný dům bude napojen na nově budovanou veřejnou síť splaškové kanalizace, sítě NN, vodovodu a cetinu.

Obec Benešov se nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Blansko, v blízkosti městečka Boskovice v jedinečné lokalitě Drahanské vrchoviny. Obec také leží v krajinářsky zajímavém parku Řehořkovo Kořenecko, který nabízí mnoho možností vyžití. Na své si přijdou nejen milovníci turistiky, ale i relaxace nebo aktivního odpočinku. V zimě můžete využít udržované běžkařské stopy ve vyhledávaném Golf & Ski areálu v blízkém Kořenci, a v letním období Vám okolní lesy nabízejí příležitost k nekonečným procházkám, sbírání hub nebo k cykloturistice.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena:
cena u makléře
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
019
Datum aktualizace
20.05.2024
K dispozici od
07.05.2024
Umístění objektu
Okraj obce
Komunikace
Asfaltová
Datum nastěhování
07.05.2024
Popis pozemku
Kategorie
Druh pozemku
Pro bydlení
Celková plocha m2
4456
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je obec