KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, rodinný dům, 250 m2 v Kuníně, okres Nový Jičín

cihlovácihlová
11 500 000 Cena je včetně provize a právních služeb.
Lokalita
Okres Nový Jičín
Obec Kunín
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 21731
Datum vložení 25.03.2024
Datum aktualizace 31.03.2024
Prodej soběstačného domu, Kunín.
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
fullname: email: lname:

Popis nemovitosti

Prodej soběstačného domu, Kunín.

Nabízíme Vám zajímavou příležitost vlastnit unikátní projekt - ostrovní dům. Dům je navržen tak, aby po dokončení realizace byl soběstačný a neplatily se žádné složenky za energie.

Obytná část domu je vystavěná ze zateplených pálených cihel, střecha je připravená na umístění soukromé solární elektrárny. Obytné místnosti jsou situovány na jih, v přízemí je prostorný obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem, koupelna a vstupní chodba se schodištěm. Prosklená je celá jižní část obývacího prostoru s kuchyní s výhledem do zahrady. V patře jsou 4 ložnice, koupelna a WC. V domě jsou poctivá okna z jedlového dřeva s trojsklem a s přípravou na elektrické venkovní žaluzie. Zajímavostí je, že dům lze v budoucnu rozdělit na dvě bytové jednotky. V přízemí na bytovou jednotku o dispozici 2+1 a v patře na bytovou jednotku 3+1, přičemž přízemní bytová jednotka by byla bezbariérová. Všechny potřebné rozvody jsou připravené.

Na obytnou část domu přímo navazuje zkosená přístavba, kde se počítá s umístěním technické místnosti, garáže pro 3 menší auta a bezúdržbové čističky. Zkosená střecha je osázená speciálními rostlinami, které si udržují vodu. Zelená střecha je perfektní izolant a zajišťuje, že tepelné ztráty jsou minimální.

Dům leží na pozemku o celkové výměře 1.406 m2, na pozemku je vrtaná studna hluboká 30 m. Umístění domu je záměrně směrováno na severní stranu, kdy jižní strana je určena pro zbudování terasy a odpočinkové zóny. Na pozemku se počítá s vybudováním zahradního koupacího jezírka s kořenovou čističkou, které bude zadržovat a využívat dešťovou vodu. Obytná zóna je chráněná domem a zajišťuje obyvatelům domu naprosté soukromí.

Dům je ve stavu těsně před dokončením, což je výhoda. Nyní si můžete zvolit barvy a materiály podlahových krytin, dveří a kuchyně nebo zvolit design koupelny tak, aby vyhovoval Vašim potřebám. Vyberete si finální podobu interiéru dle Vašeho vkusu tak, abyste se v domě cítili co nejlépe. K dokončení vnitřních prostor zbývá usadit dveře, položit podlahovou krytinu a vybavit koupelny kachličkami a sanitou, stropy osadit sádrokartonem. Vnější část domu se plánuje opatřit tepelně izolační omítkou, severní strana domu může být pokryta systémem vegetační stěny - zelenou stěnou.

Nyní záleží na Vás jakým způsobem budete chtít dům dokončit po technické stránce. Je možné dům připojit na elektřinu, která je v dosahu, použít elektrokotel nebo kotel na tuhá paliva a bydlet.

Nebo Vás oslovila myšlenka ostrovního domu, který je absolutně soběstačný, domu, který si umí vyrobit vlastní elektrickou energii a chod řídí "chytrá domácnost? Potom je tento dům, tak jak je zpracovaná studie, ideálním místem pro realizaci této unikátní koncepce.

S prodávající stranou je možné domluvit spolupráci na realizaci ostrovní vize, včetně zajištění realizační firmy, popř. pomoc se zajištěním financí.

Zveme Vás na prohlídku domu!

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena domu
11 500 000
Poznámka
Cena je včetně provize a právních služeb.
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
21731
Datum aktualizace
31.03.2024
Poloha objektu
Samostatný
Druh objektu
Cihlová
Umístění objektu
Okraj obce
Dispozice
5 a více pokojů
Zastavěná plocha m2
190
Užitná plocha m2
250
Plocha parcely m2
1406
Počet podlaží objektu
2
Počet garáží
Zástavba
Obytná
Rok kolaudace
2007
Popis domu
Kategorie
Druh domu
Typ domu
Patrový
Stav domu
Ve výstavbě (hrubá stavba)
Voda
Voda - studna
Průkaz energetické náročnosti budovy
Třída
A - Mimořádně úsporná
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je obec