KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Prodej, pozemek, 1604 m2 , okres Litoměřice

Stavební parcelaStavební parcela
785 860 490 Kč za 1m2
Lokalita
Okres Litoměřice
Obec
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 6715
Datum vložení 29.06.2024
Datum aktualizace 30.06.2024
Prodej zahrady v Přírodním parku Dolní Poohří
Kontakt na makléře
Kontakt makléře
Kontakt na realitní kancelář
fullname: email:

Popis nemovitosti

Prodej zahrady v Přírodním parku Dolní Poohří

V Přírodním parku Dolní Poohří v k.ú. města Budyně nad Ohří se nabízí příležitost ke koupi pozemků p.č. 437/1 o výměře 852m2 a p.č. 437/2 o výměře 752m2 (způsob využití - zahrady). Daná lokalita skýtá pro vlastníka několik výhod:
1) V lokalitě nelze kromě daných pozemků uskutečnit podobný stavební záměr, vlastník je a bude plným poživatelem užitků z přírodního charakteru daného území.
2) V územním plánu jsou pozemky zařazeny v plochách "Zahrady a sady" a jejich přípustné využití spočívá v umísťování staveb, které jsou určeny pro funkční využití těchto ploch.
3) Místně příslušný SÚ vyjádřil v územně plánovací informaci přípustnost umístění dvou skleníků do 40m2 zast. plochy a výšky 5m a přípustnost oplocení parcel, přičemž z právní definice skleníku "stavba pro celoroční pěstování rostlin s částečně řízeným prostředím, s prosklenými stěnami a střechou, s možnostmi vytápění a zavlažování, pokud je vybudována na pevných a trvalých základech" plyne, že ve skleníku je možné topit a využívat ho celoročně!
4) Výhodou dikce dané územně plánovací informace je skutečnost, že výstavbu skleníků a oplocení již není nutné řešit s žádnou státní autoritou, neboť podle § 79 zák.183/2006 tyto stavby nevyžadují ani územní souhlas. Musíme dodat, že tato výhoda končí k 30.6.2027, kdy skončí přechodné období pro uplatňování "starého" stavebního zákona. Od tohoto data nebude možné umístění skleníků do nezastavitelné plochy bez participace státních autorit.
5) V blízkosti pozemků vedou 2 cyklostezky národního významu (6. Ohře a Zlatá stezka Zemí hradů). Tato okolnost skýtá v případě zájmu o "vedlejší využití" pozemků zajímavý potenciál.
6) Cyklostezku v majetku Lesů ČR, lze využít jako příjezdovou cestu k pozemku. Na cyklostezce je umístěna uzamykatelná brána. Vlastník pozemku žádá o povolení k vjezdu Lesy ČR. Ostatní přístupy jsou garantované přes veřejně účelové komunikace.
7) Pozemek p.č.437/1 má charakter pěstební plochy (není lemován stromy), zatímco pozemek p.č. 437/2 je ve stínu stromů a doslova vybízí k realizaci možného stavebního záměru. K závlaze výpěstků či napájení zvířat je možné využít Malou Ohři v blízkosti pozemku. Realizace vlastní studny na pozemku je možná s ohledem na využití pozemků podle ÚP.
8) Koupání, vodáctví a ostatní letní radovánky jsou možné v docházkové vzdálenosti, na přívětivém břehu řeky Ohře.
9) Do Budyně nad Ohří lze pohodlně dojít pěšky, město poskytuje potřebnou občanskou vybavenost a infrastrukturně je napojeno na Středočeský kraj a Prahu. Cesta do Prahy po blízké dálnici D8 vám zabere cca 30 minut.
10) Nelze opomenout, že poblíž nedaleké obce Nížebohy (6 km) je závazně plánován terminál Roudnice nad Labem pro vysokorychlostní železnici. Pro dlouhodobého vlastníka je tato okolnost určitě pozitivním přínosem z hlediska budoucí mobility.
Vzhledem k doplňkové funkci pozemků (slunce, stín) se nabízejí pouze zároveň. Cena za 1m2 je 490,-Kč. Zveřejněné fotografie jsou pouze ilustrační a nemají funkci poradenskou či doporučující.

Zobrazit celý popis Skrýt celý popis

Rozšířené informace

Cena
Cena pozemku
785 860
Poznámka
490 Kč za 1m2
Informace o nabídce
Typ smlouvy
Prodej
Číslo zakázky
6715
Datum aktualizace
30.06.2024
Umístění objektu
Samota
Popis pozemku
Kategorie
Druh pozemku
Zahrady
Celková plocha m2
1604
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška
264/2020 Sb.
Zobrazit další parametry Skrýt parametry
Poloha zadaná inzerátem je část města