KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Hypoteční trh v roce 2021

Připravte se na rostoucí úrokové sazby

Celá situace na bankovním trhu nasvědčuje tomu, že úrokové sazby na hypotečních úvěrech budou v následujícím období více či méně růst. Jistým znamením je právě nedávné zvyšování úrokových sazeb ze strany některých bank. Tyto instituce zdražování odůvodňovaly jako reakci na rostoucí ceny zdrojů na mezibankovním trhu. I přesto šlo zatím jen o velmi mírný nárůst v řádech desetin procent. Banky, které letos ke zdražování úvěrů zatím nepřistoupily, celou situaci okolo hypotečního trhu podle jejich slov mapují a jsou připraveny okamžitě reagovat. Kromě toho lze v tomto roce s velkou pravděpodobností očekávat také pokračující růst cen nemovitostí

Finančním trhem otřásly právě velmi nízké ceny úrokových sazeb. V loňském roce klesala průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů deset měsíců po sobě. „V případě některých bank se dokonce jednalo z pohledu výše sazeb o historická minima. Vždyť několik měsíců se úrokové sazby pohybovaly dokonce pod dvěmi procenty,“ vysvětluje finanční poradce skupiny Partners Filip Klumpar.

Trendem na bankovním trhu jsou rostoucí sazby hypotečních úvěrů

Jaký byl rok 2020 na hypotečním trhu

Češi si v loňském roce půjčili přibližně 254 miliard korun. Hypoteční trh v tomto dosáhl svého rekordu, přestože ještě v polovině roku to vypadalo, že tento segment bude vlivem koronavirové krize zasažen velmi podobně, jako například gastronomie, hotelnictví či cestovní průmysl. Česká národní banka se však nakonec situaci snažila otočit například dočasným zrušením omezení pro získání hypotečního úvěru. Celkový počet poskytnutých hypotečních úvěrů tak v minulém roce vzrostl o 16 % na konečných 92 226.

 „Důvodem je samozřejmě také to, že úrokové sazby vloni dosáhly naprostého minima a už nemají kam dále klesat. Ačkoliv tyto sazby pravděpodobně započaly nový růstový trend, poptávku po nemovitostech to zatím výrazně neovlivnilo. Jelikož růst sazeb se očekává spíše mírný, poptávka po nich příliš klesat nebude ani v dalších měsících,“ doplňuje Filip Klumpar.

Také v roce 2021 si můžete výhodně financovat svou nemovitost

Pokud jste tedy stihli svou nemovitost nakoupit ještě v loňském roce za výhodných podmínek hypotečních úvěrů, můžete být rádi. Pokud ne, stále je dobrý čas financovat své bydlení za příznivou cenu. Vzhledem k předpovídanému trendu růstu úrokových sazeb není na co čekat. Stačí si vybrat svou nemovitost a pustit se do realizace vysněného bydlení.

 

 

 

Developerské projekty