KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

 Letem světem dopadem pandemie na ceny bydlení v okolních státech a v ČR

Určitě se všichni shodneme na tom, že Praha je a byla u nás nejdražším místem k živobytí. Krásný, luxusní byt v centru Prahy je snem každého z nás. Jak je tomu s nemovitostmi ve světě v současné době a jak velké cenové rozdíly jsou v porovnání s ostatními státy? 


Konkrétně ceny pražských nemovitostí stále rostou a rostou, ale v porovnání s ostatními metropolemi jsou velice nízké. Za jeden metr čtvereční nyní v Praze zaplatíte 120 tisíc korun. Ovšem tato částka platí pouze pro ty méně luxusní byty a okolí Prahy. Pokud se zaměříme na dopad pandemie a celkovou ekonomickou krizi, která kvůli pandemie vznikla, žádný razantní rozdíl v cenách před a po pandemii není. Ba naopak, lidé se v průběhu pandemie rozhodli do nemovitostí investovat více. Ekonomika se velmi rychle zotavuje, jelikož krize byla způsobena externím faktorem a nikoli strukturálními problémy kreditního systému.

Globální realitní společnost, která vydává The Wealth Report, popsala a porovnala ceny nemovitostí ve světě a na prvním místě se umístilo Turecko, kde rostly ceny nemovitostí skoro o třetinu.  Z důvodu poklesu liry a vysoké inflace, se kterou momentálně Turecko bojuje. Mezi další rostoucí státy se umístilo také Slovensko a to konkrétně Bratislava. Umístila se na 11. pozici s nárůstem 15,9%. Praha zůstává stále se svým průměrem na 73. pozici.  


Když se zaměříme podrobněji na náš stát. Mezi nejlevnější kraje stále patří Ústecký a Moravskoslezský kraj. Zůstává nejdražší Praha.

Developerské projekty