KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on-line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek?

Pokud vás realitní problematika zajímá a chcete se dozvědět více, kontaktujte Ing. Vladimíra Vaňka.

poradcevrealitach.cz

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

 Letem světem dopadem pandemie na ceny bydlení v okolních státech a v ČR

Určitě se všichni shodneme na tom, že Praha je a byla u nás nejdražším místem k živobytí. Krásný, luxusní byt v centru Prahy je snem každého z nás. Jak je tomu s nemovitostmi ve světě v současné době a jak velké cenové rozdíly jsou v porovnání s ostatními státy? 


Konkrétně ceny pražských nemovitostí stále rostou a rostou, ale v porovnání s ostatními metropolemi jsou velice nízké. Za jeden metr čtvereční nyní v Praze zaplatíte 120 tisíc korun. Ovšem tato částka platí pouze pro ty méně luxusní byty a okolí Prahy. Pokud se zaměříme na dopad pandemie a celkovou ekonomickou krizi, která kvůli pandemie vznikla, žádný razantní rozdíl v cenách před a po pandemii není. Ba naopak, lidé se v průběhu pandemie rozhodli do nemovitostí investovat více. Ekonomika se velmi rychle zotavuje, jelikož krize byla způsobena externím faktorem a nikoli strukturálními problémy kreditního systému.

Globální realitní společnost, která vydává The Wealth Report, popsala a porovnala ceny nemovitostí ve světě a na prvním místě se umístilo Turecko, kde rostly ceny nemovitostí skoro o třetinu.  Z důvodu poklesu liry a vysoké inflace, se kterou momentálně Turecko bojuje. Mezi další rostoucí státy se umístilo také Slovensko a to konkrétně Bratislava. Umístila se na 11. pozici s nárůstem 15,9%. Praha zůstává stále se svým průměrem na 73. pozici.  


Když se zaměříme podrobněji na náš stát. Mezi nejlevnější kraje stále patří Ústecký a Moravskoslezský kraj. Zůstává nejdražší Praha.