KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

 

Noční můra s názvem inflace a cenová bublina 

Všichni se shodneme, že v poslední době se nemluví o ničem jiném než o inflaci. Tento obávaný faktor znehodnotí úspory, pokud je necháte ležet ladem. Ačkoliv mnozí kvůli obavám právě investují více a více do nemovitostí, trvalejší inflace má paradoxně potenciál zmírnit momentální trh nemovitostí. Pokud by nastal pravý opak, pro banky by to znamenalo zvýšení úrokových sazeb. To by dále způsobilo trvalejší zdražení hypoték, což by vedlo až ke zpomalení růstu cen realit. Vzhledem k inflaci, tedy až tak rapidně neohrozí růst cen realit. Hlavním terčem budou jiné investice než obávané nemovitosti.

Cenová bublina je dalším strašákem, který se nás v poslední době drží. Poslední taková bublina byla u nás v roce 2009, kdy ceny bytů klesly až o 15% a znovu začaly růst až o pět let později. Pokud jste tedy uložili peníze do realit před prasknutím bubliny, okamžitě ztratily na hodnotě význam. Momentálně se obáváme úplně stejného jevu. Tentokrát jde ale o mnohem větší bublinu než dříve. Důvod je zcela zřejmý. Jde o tzv. cenový mechanismus, který formuloval slavný ekonom Joseph Stiglitz. Jestliže je hlavním cílem investorů růst ceny, pak se dá mluvit o tom, že se bublina nafukuje. Je to v podstatě to samé jako investice do nemovitostí za účelem chránit majetek před inflací. Nyní nám nezbývá nic jiného než čekat, co se bude dít dál a doufat.

Abychom si představili i něco příjemnějšího než inflaci a cenovou bublinu, představím vám nejdražší nemovitost u nás, kterou je vila v Troji. Vila se nachází nad Trojským zámkem a k mání je již nějakou dobu. Postavit ji nechal australský podnikatel Anthony Denny, který založil síť autobazarů AAA. Na první pohled může mírně připomínat prvorepublikovou vilu, ale ve skutečnosti se jedná o velice luxusní nemovitost s bazény, mramorovými podlahami, saunou a dokonce i fitness centrem.
 

Developerské projekty