KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Jak postupovat při výběru realitního makléře? 

Rádi byste prodali nemovitost? Takový prodej však není úplně jednoduchá záležitost, proto je dobré nechat si pomoci od realitního makléře. Ovšem zde vyvstává další otázka, jak si vybrat toho správného? Ověřený realitní makléř Vám může pomoci ušetřit hodně peněz, ale i starostí. Pojďme se proto spolu podívat, jak si vybrat opravdového profesionála.

Dům, byt či pozemek obyčejný člověk neprodává zrovna každou chvíli. Je třeba správně stanovit prodejní cenu, dobře prezentovat nemovitost, vyjednávat se zájemci, řešit smlouvy, úschovu peněz a spoustu dalších věcí. Přesto, že se řada lidí snaží vyhnout placení provize, využití realitní kanceláře je v dnešní době mnohem výhodnější. Pokud navážete spolupráci se skutečným profesionálem, za prodej ve většině případů dostanete víc než v případě samoprodeje, ikdyž se do toho započítá provize.

Co je však velice důležité, tak když se odhodláte k tomu, svěřit se do rukou realitní kanceláře, měli byste se věnovat především výběru správného realitního makléře. Protože není makléř jako makléř. Podle Ing. Pavla Rakouše, vedoucího oddělení realitní činnosti Ministerstva pro místní rozvoj, je aktuálně v České republice registrováno k živnosti realitního makléře celkem 20 tisíc právnických a fyzických osob. Z toho aktivně realitní činnost vykonává asi 9 tisíc realitních zprostředkovatelů. Jak tedy z takového množství vybrat dobrého realitního makléře pro prodej vaší nemovitosti?

V případě, že byste se rádi obrátili s prodejem nemovitosti na nějakou realitní kancelář, je dobré věnovat trochu času na výběr té správné. Není nejlepší nápad nechat se zlákat náhodným realitním makléřem, který se Vám ozval na základě soukromého inzerátu. Opravdoví profesionálové totiž takovým způsobem klienty obvykle nenahánějí.

Realitního makléře si vždycky vybírejte sami na základě referencí a doporučení. Pokud nevíte jak na to, dáme vám pár tipů, o co se zajímat.

Našich 8 tipů, pro výběr správného realitního makléře:

  1. Prvním a nejdůležitějším bodem je nechat si od makléře předložit reference, doporučení, případně kontakty na jeho předešlé klienty, abyste zjistili, jestli s ním byli spokojeni.
  2. Mělo by Vás zajímat, jakým způsobem prezentuje nemovitosti, které se již snaží prodat. To znamená kvalitu fotografií a textů. Můžete si jeho inzerci porovnat s jinými makléři.
  3. Další z věcí, které jsou dobré vědět je kolik prodá nemovitostí za rok a jak dlouho vůbec působí na realitním trhu.
  4. Ptejte se i na to, jak makléř zajišťuje úschovu kupní ceny, nejlepší je notářská nebo advokátní úschova peněz.
  5. Zároveň je dobré znát, jakým způsobem pracuje, jestli nemovitosti, které prodává nabízí jenom on a nikdo jiný. Pokud Vaši nemovitost prodáváte přes několik realitek, tak snižujete jeho motivaci k prodeji.
  6. Vždycky si ověřujte to, co makléř řekne, může se snažit vzbudit ve Vás důvěru, aby získal víc peněz.
  7. Realitní makléř by měl jasně specifikovat výši své provize, a za co konkrétně provizi požaduje.
  8. Nechejte si od něho předložit zprostředkovatelskou smlouvu, která by měla být srozumitelná, krátká a jasná.
Developerské projekty