KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Kvalifikace realitního makléře

Realitní makléři mají povinnost dokládat na živnostenský úřad svoji kvalifikaci. Realitní zprostředkovávání se totiž nově stává živností vázanou. Na to abyste tuto povinnost splnili máte 6 měsíců, přičemž má každý několik možností. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké to jsou.

Konkrétně má každý tedy 4 možnosti.

První možností je profesní kvalifikace pro činnost realitního zprostředkovatele dle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělání.

Jako další možnosti se nabízí dosažení vysokoškolského, vyššího odborného nebo středního vzdělání s maturitní zkouškou a 3 roky praxe k tomu.

Pokud máte vysokoškolské vzdělání v bakalářském programu, navrch 1 rok praxe a absolvovali jste mezinárodně uznávaný kurz podle § 60a zákona 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu je tohle vaší další možností.

Poslední možností je dosažení vysokoškolského vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti vzdělávání Právo, Ekonomické obory se zaměřením na ekonomii, finance nebo marketing a obchod či v oblasti vzdělávání Stavebnictví se zaměřením na stavitelství nebo přípravu a realizaci staveb, nebo obdobné vysokoškolské vzdělání, které bylo získáno studiem na vysoké škole nezařazeným do oblasti vzdělávání. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výše uvedené alternativy obsahují podmínky odborné způsobilosti pro získání vázané živnosti v oboru "Realitní zprostředkování". Existují však i podmínky odborné způsobilosti pro výkon činnosti FO v zastoupení realitního zprostředkovatele.

A jsou následující:

1. vysokoškolské vzdělání získané v magisterském studijním programu v oblasti vzdělávání Právo, v oblasti vzdělávání Ekonomické obory se zaměřením na ekonomii, finance nebo marketing a obchod nebo v oblasti vzdělávání Stavebnictví se zaměřením na stavitelství nebo přípravu a realizaci staveb, nebo obdobné vysokoškolské vzdělání, které bylo získáno studiem na vysoké škole nezařazeným do oblasti vzdělávání

2. vysokoškolské, vyšší odborné nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou a 1 rok praxe v oboru,

3. profesní kvalifikace pro činnost realitního zprostředkovatele dle zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání

4. doklad o tříleté praxi v oboru v nezávislém postavení (§ 420 občanského zákoníku) nebo v pracovněprávním vztahu

5. doklad o uznání odborné kvalifikace podle zvláštního právního předpisu

Realitní zákon nabyl účinnosti 1. ledna 2020.

Developerské projekty