KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Lidé si od bank půjčují čím dál vyšší částky. Hypotéky už jsou na svém dně

Za poslední měsíc roku 2019 bylo poskytnuto asi 7 074 hypotečních úvěrů. A co to znamená? Došlo k meziročnímu nárůstu o 7, 8 %. To ale není všechno, celkový objem sjednaných hypoték se meziročně navýšil o 20, 5% na částku 17, 996 mld. Kč. Jedná se tak o 2. nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Hypoteční sazby už jsou na svém dně

Průměrná úroková sazba hypoték, které byly sjednány meziměsíčne poklesla o 1 setinu procentního bodu, a to na 2, 34 %. Co se týče druhého čtvrtletí letoštního roku, určovat nám bude nejspíš vývoj ceny zdrojů a nástup jarní sezóny, dále pak také silný konkurenční boj. Není vyloučeno, že by se sazby mohly mírně snížit oproti prvnímu čtvrtletí, kde byl předpovídaný jemný nárůst. Ovšem tohle nelze s jistotou zaručovat, situace klidně může být i úplně opačná a u sazeb může dojít k mírnému nárůstu.

Kdo však zdražuje? UniCredit, Komerčka, Moneta i Equa

Equa Bank v polovině ledna upravila úrokové sazby. Soustředila se však především na hypoteční úvěry s fixací na 5 let. Ty zdražila o 0, 2 procentní body na 2, 69 %. Tato banka nabízí za stejnou cenu i hypoteční úvěry s fixací na 3 roky.

Záčátkem měsíce února se ke zvýšení odhodlala i Komerční banka. Fixace na 3 roky zdražovala o 0, 1 procentního bodu na 2, 89 %, 5 leté pak o 0, 2 procentního bodu na 2, 69%. Ovšem hypoteční úvěry s fixací na jeden rok ponechala beze změny.

UniCredit Bank zvýšila úrokové sazby hypoték s pětiletou fixací o 0, 2 procentního bodu na 2, 62 %. O 3 desítky pak zdražila Moneta Money Bank. Fixace na 1, 3 a také 5 let vzrostly z 2, 42 % na 2, 72%.

Zlevňuje alespoň Raiffeisenbank

Tato banka jako jedna z výjimek naopak zlevňuje. Snížila sazby všech sledovaných fixací o 0, 11 procentního bodu. Hypotéky fixované na 1 rok Raiffeisenbank zlevnila na 2, 84 %. S fixací na 3 a 5 let to vypadá následovně, z 2, 75 % na 2, 64 %.

 

Developerské projekty