KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Nahlížení do katastru nemovitostí - Jak na to?

Chcete koupit nebo si pronajmout nemovitost a děláte si těžkou hlavu z toho, aby vás někdo nepodfoukl? Jednou z nejčastějších otázek, které nejen kupující zajímají, je, kdo je doopravdy vlastníkem nemovitosti. A jak zjistit, jestli na ni není vázán například nějaký dluh? Přitom si můžete hromadu starostí ušetřit díky pár minutám online. Spoustu užitečných informací totiž můžete zjistit pohodlně z domova díky možnosti nahlížet do katastru nemovitostí. A my pro vás máme návod, jak na to.

Kde se můžu do katastru online podívat?

Nahlížení do katastru nemovitostí je dostupné pro všechny uživatele internetu, není nijak zpoplatněné a nemusíte se ani nikde registrovat. Jednoduše stačí navštívit webové stránky Nahlížení do katastru nemovitostí. Vyhledávání v katastru je přitom možné pomocí údajů jako adresy a podobně, vyhledávat lze ale také jednoduše pomocí mapy.

nahlížení do katastru nemovitostí

Jak ověřím majitele nemovitosti?

V katastru můžete vyhledávat konkrétní parcely, stavby i jednotky (například byty v domě). U pozemku vyhledáváte pomocí názvu obce nebo katastrálního území a parcelního čísla, proto byste jej při vyhledávání měli znát.

U stavby (například domu) lze vyhledávat opět pomocí obce. Jednou z variant je vyhledávání pomocí obce a čísla popisného / evidenčního, druhou možností je vyhledávat pomocí ulice a čísla domovního a orientačního. 

Konkrétní jednotku (například. bytovou) vyhledáváte stejně jako celoustavbu, zadáváte u ní ale i přímo číslo jendotky.

Kde zjistím, jestli není na nemovitosti vázán třeba dluh? 

U vyhledané nemovitosti se vám přímo ukáží potřebné informace - exekuce, zástavní práva i přehled řízení, v rámci kterých byl k nemovitosti zapsán cenový údaj, tedy naříklad informace o předchozí koupi nemovitosti nebo právě probíhajících řízeních.

ověření informací v katastru nemovtiostí

Developerské projekty