KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on-line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek?

Pokud vás realitní problematika zajímá a chcete se dozvědět více, kontaktujte Ing. Vladimíra Vaňka.

poradcevrealitach.cz

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

Nahlížení do katastru nemovitostí - Jak na to?

Chcete koupit nebo si pronajmout nemovitost a děláte si těžkou hlavu z toho, aby vás někdo nepodfoukl? Jednou z nejčastějších otázek, které nejen kupující zajímají, je, kdo je doopravdy vlastníkem nemovitosti. A jak zjistit, jestli na ni není vázán například nějaký dluh? Přitom si můžete hromadu starostí ušetřit díky pár minutám online. Spoustu užitečných informací totiž můžete zjistit pohodlně z domova díky možnosti nahlížet do katastru nemovitostí. A my pro vás máme návod, jak na to.

Kde se můžu do katastru online podívat?

Nahlížení do katastru nemovitostí je dostupné pro všechny uživatele internetu, není nijak zpoplatněné a nemusíte se ani nikde registrovat. Jednoduše stačí navštívit webové stránky Nahlížení do katastru nemovitostí. Vyhledávání v katastru je přitom možné pomocí údajů jako adresy a podobně, vyhledávat lze ale také jednoduše pomocí mapy.

nahlížení do katastru nemovitostí

Jak ověřím majitele nemovitosti?

V katastru můžete vyhledávat konkrétní parcely, stavby i jednotky (například byty v domě). U pozemku vyhledáváte pomocí názvu obce nebo katastrálního území a parcelního čísla, proto byste jej při vyhledávání měli znát.

U stavby (například domu) lze vyhledávat opět pomocí obce. Jednou z variant je vyhledávání pomocí obce a čísla popisného / evidenčního, druhou možností je vyhledávat pomocí ulice a čísla domovního a orientačního. 

Konkrétní jednotku (například. bytovou) vyhledáváte stejně jako celoustavbu, zadáváte u ní ale i přímo číslo jendotky.

Kde zjistím, jestli není na nemovitosti vázán třeba dluh? 

U vyhledané nemovitosti se vám přímo ukáží potřebné informace - exekuce, zástavní práva i přehled řízení, v rámci kterých byl k nemovitosti zapsán cenový údaj, tedy naříklad informace o předchozí koupi nemovitosti nebo právě probíhajících řízeních.

ověření informací v katastru nemovtiostí