KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Do kdy podat přiznání dani z nemovitosti 2021? 

Pokud jste vlastníky nemovitosti, posouvá se vám termín k podání přiznání k dani z nemovitosti z 1. února o dva měsíce, tedy na 1. duben. 

Ministryně financí Alena Schillerová opatření komentovala následovně: Odložení povinnosti podat přiznání k silniční dani a dani z nemovitých věcí o dva měsíce do konce března považuji v této situaci za nezbytné. Obě tyto daně se totiž často vyřizují v papírové podobě s aktivní pomocí pracovníků finančních úřadů. A v době pokračujícího šíření koronaviru je určitě správné, aby lidé kvůli těmto daním na úřad nemuseli."


Daňové přiznání  můžete podat buď osobně, nebo využít bezkontaktního elektronického styku a odeslat formulář v online verzi. Ti, kdo jsou majiteli datových schránek, musí využít tuto cestu. Následně vám pak bude zaslána složenka s přesnou částku, kterou je třeba zaplatit do 31. května, v případě dvou splátek pak do 30. listopadu.

Kdo je povinen daň zaplatit?

Tato informace není určena jen pro novopečené majitele nemovitostí, ale také pro ty, kteří svou nemovitost výrazně pozměnili, např. přístavbou, a tím došlo ke změně výměry, nebo změnili typ pozemku. V dalších letech již nebudete muset přiznání dani z nemovitosti podávat, automaticky vám totiž bude chodit složenka z finančního úřadu s vypočtenou výší daně. Na druhou stranu pokud  nemovitost prodáte, musíte to také oznámit např. dopisem finančnímu úřadu v kraji, do kterého náleží daná nemovitost.

Zdroj: freepik.com

Developerské projekty