KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on-line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek?

Pokud vás realitní problematika zajímá a chcete se dozvědět více, kontaktujte Ing. Vladimíra Vaňka.

poradcevrealitach.cz

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

Realitní statistky 2020: Jak si loňský rok vedl?

I když se může zdát, že loňský netypický rok postižený koronavirovou krizí negativně zasáhl všechny oblasti lidského života, ve světě realit až k tak velkým změnám nedošlo. O domy, byty i pozemky ke koupi je stále zájem, nenastal žádný propad cen a sehnat vysněnou nemovitost je pro některé lidi stále stejně těžké, ne-li těžší. Pojďme se ale podívat na rok 2020 a realitní trh ve statistikách - představíme vám a nejzajímavější čísla z portálu Black-reality.cz.

pohled na prahu

Zveřejněno bylo téměř 25 000 inzerátů

Celkem bylo na webu Black-reality.cz zveřejněno 24 497 inzerátů na domy, byty, pozemky i jiné nemovitosti. Jak dlouho byl průměrně inzerát veřejně vystavený? Než byla stáhnuta, byla nabídka průměrně zveřejněná 13 a půl dne.  Kdo inzeráty zveřejňuje? Součást Black-reality.cz tvoří 219 realitních kanceláří a 2 406 realitních makléřů a makléřek. Inzeráty ale vkládají zdarma i soukromé osoby.

Nejvíce jsou inzerovány domy, jsou také nejdražší

Nejčastěji byly vystavovány nabídky na rodinné domy - v roce 2020 jich bylo celkem 12 220.  Co se týče průměrné ceny nabízené nemovitosti jsou domy také nejdražší. Jejich průměrná cena se pohybovala kolem částky 5 580 000 Kč. Byty přitom průměrně stály 3 320 000 Kč a pozemky 2 000 000 Kč.  Raritou byla nejdražší vystavená nabídka - vila za neuvěřitelných 295 milionů korun.