KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Tým realitního serveru Black reality je poctěný tím, že mu na jeho realitní občasník přispívá persona v oboru nemovitostí a především finančního poradenství Ing. Karel Kořený.

Finanční expert Ing. Karel Kořený, €FA

Ing. Karel Kořený, €FA

Kontaktovat
Sledujte nás RSS

Spolubydlení jen pro studenty? Nesmysl!

Není to jen záležitost studentů.


Sdílení bytu s dalšími lidmi už není jenom otázkou studentů, jak si stále spousta lidí myslí. Zájem o spolubydlení mají lidé stěhující se za prací, lidi vyznávající singles life či parta kamarádů, kteří chtějí snížit náklady na život..Přispívají tomu do jisté míry také vysoké náklady na pronájem bytů v některých velkých městech.Mít doma parťáka se vyplatí


Nebydlet doma sám může přinést spoustu výhod a tou hlavní je nejspíše sdílení nákladů. Zejména mladí lidé, kteří se po školách vydávají do světa budovat kariéru a vydělávat, ocení, pokud nebudou muset platit drahé nájmy, které jsou v některých městech opravdu dost vysoké.

Bydlet s dalšími lidmi nemusí být ale jen pro studenty a mladé absolventy. Často shání ubytování také starší, kteří se stěhují z rodného města, nemají partnera a nepotřebují mít pro sebe velký byt, kde budou sami.

Ať už je vám kolik chce a rozhodnete se spolubydlení zkusit, nejdůležitější je si ujasnit, co od společného bydlení očekáváte. Předejdete tak problémům na téma úklid či rušení nočního klidu. Prostě buďte ohleduplní a to stejné očekávejte od ostatních.


Spolubydlení budete milovat ...


Spolubydlení nabízí spoustu výhod ale i útrap. I když je to dost individuální, záleží, jaká pravidla si na začátku bydlení nastavíte a s kým vlastně bydlíte.

Co nám může přinést vedle sdílení nákladů?

  • Kamarád neustále po ruce

Vždycky budete mít někoho, s kým si můžete popovídat a vyřešit strasti, které vás během dne potkaly. Navíc, pokud budete mít se spolubydlícím i společné zájmy, máte parťáka na spoustu aktivit na volný čas i párty.

  • Půjčovna nezbytností

Často se vám stane, že zjistíte, že chybí základní výbava, kterou zrovna teď potřebujete. Věci jako toaletní papír, utěrka, pánev či jar na nádobí mizí rychlostí blesku a kdo by na ně myslel, že jo. Tady vás spolubydlící může zachránit. A příště třeba vy zachráníte jeho.

  • Občas uklidí za vás

V době neustálého shonu jdou často priority jinde, než zrovna za úklidem. Bydlet doma sám by znamenalo možná budování novodobé skládky či nutnost přeuspořádání času, abychom mohli častěji uklízet. Když je vás na to ale víc, činnosti se rozdělí a hned to vypadá optimističtěji.


… nebo nenávidět


Pokud si nalijeme čistého vína, zjistíme, že ať je spolubydlení zajímavou formou bydlení, nemusí být úplně bez starostí.

Pokud si se spolubydlícím nesednete a jste odlišné povahy s absolutně jiným životním stylem, nemusí to dělat dobrotu. Časté párty, všude nepořádek, plesnivé jídlo v lednici či nedodržení domluvených pravidel určitě nikomu moc nepřidá a bude jen otázkou času, kdy někomu dojde trpělivost a dojde k hádkám nebo odstěhování některého z vás.

A tak přejeme při výběru spolubydlících hodně zdaru a dodáváme, že důležité je nezapomenout komunikovat! Pak půjde všechno líp.

Bydlení zdar!